صفحه ها
دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 23872
تعداد نوشته ها : 37
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

 روز جهانی وبلاگ را به همه ی وبلاگ نویسان تبیانی تبریک می گم !!

قوانین روز جهانی وبلاگ :

1- پنج وبلاگ جدید که به مطالبشون علاقه مندید معرفی کنید.

2- به نویسنده وبلاگ هایی که معرفی کردید، بگویید در مورد آنها نوشته اید (به عنوان روز وبلاگ)

3- شرح مختصری از وبلاگ آنها در وبلاگتان قرار دهید.

4- نوشته تان را روز 31 آگوست (9 شهریور) منتشر کنید.

5- در انتها تگ http://technorati.com/tag/BlogDay2009 را به نوشته تان اضافه کنید و مطلب را به سایت رسمی روزجهانی وبلاگ لینک کنید.

      اگر شما هم وبلاگ دارید ولی هنوز دست به کار نشدید بجنبید!

دسته ها :
موفقیت به مفهوم برخورداری از بسیاری مواهب است٬از جمله رفاه در زندگی خانه مناسب٬ استفاده از  تعطیلات٬ مسافرت٬ جدیدترین امکانات امنیت مالی و بهرهمند ساختن فرزندان از بیشترین امتیازها٬ موفقیت یعنی کسب احترام بزرگی وعزت در محیط کار و در عرصه اجتماع . موفقیت یعنی آزادی رهایی از نگرانی٬سرخوردگی و شکست.  موفقیت یعنی احترام به خویش ٬ دیدن آن زندگی پیوسته شادمانه تر و رضایت بخش تر میشود  و می توان برای آنهایی که مسئولیتشان بر دوش ماست ٬ کاری کرد. موفقیت یعنی پیروزی. موفقیت یا کامیابی٬ هدف زندگی است. هر انسانی خواهان موفقیت بوده و طالب بهترین چیزهایی است که روزگار میتواند به او بدهد. در این جمله کتاب مقدس میگوید( ایمان قادر است کوه را از جا برکند ) ٬ نشانه ای از یک حکمت  عملی و زندگی ساز به  چشم میخورد. بسیاری از مردم فاقد چنین اعتقادی هستند و در نتیجه ٬ توان حرکت دادن کوه را ندارند. شاید این جملات را شنیده باشید که « احمقانه است فکر کنیم کوهی را تنها با گفتن  «ای کوه حرکت کن» میتوان حرکت داد. این غیر ممکن است »  کسانی که اینگونه می اندیشند ٬ ایمان را با آرزو اشتباه میگیرند.  آنها درست میگویند : زیرا با آرزو نمیتوان کوهی را حرکت داد. نمیتوان به صرف آرزو به  مقام رهبری دست یابید. اما با ایمان میتواتنید کوهی را جابجا کنید. اگر ایمان داشته باشید که موفق می شوید ٬  حتمآ موفق خواهید شد. نیروی ایمان نه چیزی سحر انگیز است نه سحر آمیز . ایمان راسخ ٬ ذهن را به سمت یافتن راهها ٬ وسایل و چگونگی ها سوق میدهد  ایمان شما به توانستن ٬ اعتقاد دیگران را نیز به سوی شما جلب میکند. اعتقاد به پیروزی ٬ بخشی اصلی و بسیار ضروری از سرنوشت انسانهای موفق است نگذارید که فکرتان علیه شما به کار افتد . در عوض کوشش کنید که آنها را به خدمت خود بگیرید . به خود ایمان بیاورید تا اتفاقات خوب رخ دهد. ذهن شما یک کارگاه فکر است . گارگاه فعال که هر روز افکار فراوانی را تولید میکند
دسته ها :
چهار چیز است که نمیتوان آنها را بازگرداند: ۱- سنگ ... پس از رها کردن! ۲- حرف ... پس از گفتن! ۳- موقعیت... پس از پایان یافتن! ۴- زمان ... پس از گذشتن .  زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت!!! دکتر شریعتی پرسیدم دوست بهتر است یا برادر ؟ گفت دوست برادری است که انسان مطابق میل خود انتخاب می کند . امیل فاگ دوست داشتن کسانی که دوستمان میدارند کار بزرگی نیست، مهم آن است که آنهایی که ما را دوست ندارند، دوست بداری
دسته ها :
اگر در زندگی در یک ترافیک سنگین گیر کردی٬نا امید نشو. توی دنیا مردمی هستند که رانندگی برای آنها یک امتیاز بزرگ است. اگر یک روز بد در محل کارت داشته باشی:به مردی فکر کن که سالهاست بیکار است و شغلی ندارد ممکنه قصه زود گذر بودن تعطیلات آخر هفته را بخوری:به زنی فکر کن که با تنگدستی وحشتناکی روزی دوازده ساعت ٬ هفت روز هفته را کار میکند تا فقط شکم فرزندانش را سیر کند وقتی ماشینت خراب میشود و تو مجبوری برای یافتن کمک مایلها پیاده برویبه معلولی فکر کن که دوست دارد یکبار فرصت راه رفتن داشته باشد وقتی که روابط تو رو به تیرگی و بدی میگذارد و دچار یاس میشوی:به انسانی فکر کن که هرگز طعم دوست داشتن و مورد محبت واقع شدن را نچشیده ممکنه که احساس بیهودگی کنی و فکر کنی که اصلا برای چی زندگی میکنی و بپرسی هدف من چیه؟شکر گذار باش. در اینجا کسانی هستند که عمرشان آنقدر کوتاه بوده که فرصت کافی برای زندگی کردن نداشتند. وقتی متوجه موهایت که تازه خاکستری شده در آینه میشوی:به بیماری سرطانی فکر کن که آرزو دارد کاش مویی داشت تا به آن رسیدگی کند. ممکنه خودت را قربانی تندی ٬جهل٬پستی یا تزلزلهای مردم ببینی:به یاد داشته باش همه چیز میتواند بدتر هم باشد. تو میتوانستی یکی از آنها باشی    
دسته ها :
میگن سه چیز در زندگی هیچگاه باز نمی گردند:زمان، کلمات و موقعیت ها. سه چیز در زندگی هیچگاه نباید از دست بروند:آرامش، امید و صداقت. سه چیز در زندگی هیچگاه قطعی نیستند:رؤیا ها، موفقیت و شانس سه چیز در زندگی از با ارزش ترین ها هستند:عشق، اعتماد به نفس و دوستان. سه چیز در زندگی یک انسان را می سازند:تلاش، اخلاص و موفقیت. دو چیز در زندگی یک انسان را نابود می کنند:غرور و دروغ 
دسته ها :
دوست کسی است که همه کارهای تو برایش مهم باشد  دوست کسی است که در خوشی ها و ناخوشی ها به او رو کنی  دوست کسی است که همه کرده های تو را بفهمد  دوست کسی است که حقیقت را درباره خودت به تو بگوید  دوست کسی است که بداند در هر حال چه بر سر تو می آید دوست کسی است که با تو رقابت نکند  دوست کسی است که وقتی همه چیزبرای تو خوب است از ته دل خوشحال شود  دوست کسی است که وقتی اوضاع خوب نیست بکوشد تو را شاد کند  دوست کسی است که امتداد تو باشد و بدون او کامل نباشی 
دسته ها :

هیچ کس نمی تواند به عقب برگردد و از نو شروع کند ، اما همه می تواند از همین حالا شروع کنند و پایان تازه ای بسازند

سعادت مانند توپ فوتبال است، وقتی از ما دور می شود، دنبال آن می دویم و وقتی می ایستد با یک ضربه آن را از خود دور می کنیم.
                                                                                            شاتوبریان

ghoroob

از لحظه به لحظه زندگی کردن گریزی نیست.

باید هر لحظه را چنان زندگی کنی که گویی واپسین لحظه است.

پس وقت را در جدل,گلایه ونزاع تلف نکن.

شاید لحظه بعد حتی برای پوزش طلبی در دست تو نباشد.

دسته ها :یه روز یه دختر کوچولو کنار یک کلیسای کوچک محلی ایستاده بود؛ دخترک قبلا یک بار آن کلیسا را ترک کرده بود چون به شدت شلوغ بود. همونطور که از جلوی کشیش رد شد، با گریه و هق هق گفت: "من نمیتونم به کانون شادی بیام!"

کشیش با نگاه کردن به لباس های پاره پوره، کهنه و کثیف او تقریباً توانست علت را حدس بزند و دست دخترک را گرفت و به داخل برد و جایی برای نشستن او در کلاس کانون شادی پیدا کرد.

دخترک از اینکه برای او جا پیدا شده بود بی اندازه خوشحال بود و شب موقع خواب به بچه هایی که جایی برای پرستیدن خداوند عیسی نداشتند فکر می کرد.

چند سال بعد گذشت تا اینکه آن دختر کوچولو در همان آپارتمان فقیرانه اجاره ای که داشتند، فوت کرد. والدین او با همان کشیش خوش قلب و مهربانی که با دخترشان دوست شده بود، تماس گرفتند تا کارهای نهایی و کفن و دفن دخترک را انجام دهد.

در حینی که داشتند بدن کوچکش را جا به جا می کردند، یک کیف پول قرمز چروکیده و رنگ و رو رفته پیدا کردند که به نظر می رسید دخترک آن را از آشغال های دور ریخته شده پیدا کرده باشد.

داخل کیف 57 سنت پول و یک کاغذ وجود داشت که روی آن با یک خط بد و بچگانه نوشته شده بود: "این پول برای کمک به کلیسای کوچکمان است برای اینکه کمی بزرگ تر شود تا بچه های بیش تری بتوانند به کانون شادی بیایند."

این پول تمام مبلغی بود که آن دختر توانسته بود در طول دو سال به عنوان هدیه ای پر از محبت برای کلیسا جمع کند. وقتی که کشیش با چشم های پر از اشک نوشته را خواند، فهمید که باید چه کند؛ پس نامه و کیف پول را برداشت و به سرعت سمت کلیسا رفت و پشت منبر ایستاد و قصه فداکاری و از خود گذشتگی آن دختر را تعریف کرد. او احساسهای مردم کلیسا را برانگیخت تا مشغول شوند و پول کافی فراهم کنند تا بتوانند کلیسا را بزرگ تر بسازند. اما داستان اینجا تمام نشد ...

یک روزنامه که از این داستان خبردار شد، آن را چاپ کرد. بعد از آن یک دلال معاملات ملکی مطلب روزنامه را خواند و قطعه زمینی را به کلیسا پیشنهاد کرد که هزاران هزار دلار ارزش داشت. وقتی به آن مرد گفته شد که آن ها توانایی خرید زمینی به آن مبلغ را ندارند، او حاضر شد زمینش را به قیمت 57 سنت به کلیسا بفروشد. اعضای کلیسا مبالغ بسیاری هدیه کردند و تعداد زیادی چک پول هم از دور و نزدیک به دست آن ها می رسید.

در عرض پنج سال هدیه آن دختر کوچولو تبدیل به 250.000 دلار پول شد که برای آن زمان پول خیلی زیادی بود (در حدود سال 1900). محبت فداکارانه او سودها و امتیازات بسیاری را به بار آورد.


وقتی در شهر فیلادلفیا هستید، به کلیسای Temple Baptist Church که 3300 نفر ظرفیت دارد سری بزنید و همچنین از دانشگاه Temple University که تا به حال هزاران فارغ التحصیل داشته نیز دیدن کنید. همچنین بیمارستان سامری نیکو (Good Samaritan Hospital) و مرکز "کانون شادی" که صدها کودک زیبا در آن هستند را ببینید. مرکز "کانون شادی" به این هدف ساخته شد که هیچ کودکی در آن حوالی روزهای یکشنبه را خارج از آن محیط باقی نماند.در یکی از اتاق های همین مرکز می توانید عکسی از صورت زیبا و شیرین آن دخترک ببینید که با 57 سنت پولش، که با نهایت فداکاری جمع شده بود، چنین تاریخ حیرت انگیزی را رقم زد. در کنار آن، تصویری از آن کشیش مهربان، دکتر راسل اچ. کان ول که نویسنده کتاب "گورستان الماسها" است به چشم می خورد.

این یک داستان حقیقی بود که گویای این حقیقت است که هرگاه هدف شما آسمانی باشد حتما دست خداوند هم همراه شما خواهد بود ...  

بیاییم بیشتر به یکدیگر عشق بورزیم ...

دسته ها :

    _ عجیب است که گل با تمام وجود، هستی خود را فریاد می‌زند، اما ما با تمام وجود، هستی با شکوه خود را نادیده‌ می‌گیریم و از خوشبختی فاصله می‌گیریم. ویکتور هوگو می‌گوید: نمی‌دانید اعتماد به نفس تا چه حد باعث اعتماد به هر چیز دیگری می‌شود.


    _ پروانه روی گل زیبا فرود آمده است و میزبان، با آغوش باز از او استقبال می‌کند، این دو همیشه همدیگر را دوست دارند و به هم هدایای تازه می‌دهند. این عملکرد از رمزهای خوشبختی است. کارنگی می‌گوید: برای جلب علاقه دیگران باید به آنها اظهار علاقه‌مندی کرد.


    _ شاید پروانه با گل قهر کند... چرا قهر؟! اگر پروانه زیبا به همراه گلی باشد، زیباتر به چشم نمی‌آید؟ یک مثل چینی می‌گوید: مهربانی‌های کوچک را فراموش نکن و خطاهای کوچک را به یاد نداشته باش.


    _ به راستی چرا همیشه میوه‌ها را می‌خوریم، اما از زیبایی آنها بهر‌ه‌مند نمی‌شویم؟ همیشه برای جسم غذا می‌خوریم، اما روح، تشنه‌ اندیشه می‌ماند. یک مثل انگلیسی می‌گوید: زیبایی در چشم‌های بیننده است.


    _ در دنیا هدیه‌ای زیباتر از گل وجود ندارد؛ گل است که فضای خالی دوست را پر می‌کند و شادی به همراه دارد؛ گلی که نشان‌دهنده قشنگ‌ترین احساسات است و این همان هدیه است در دستان شما...


    ابوسعید ابوالخیر می‌سراید:
    سرمایه عمر آدمی یک نفس است
    آن یک نفس از برای یک‌هم نفس است
    با هم نفسی‌گر نفسی بنشینی
    مجموع حیات عمر آن یک نفس است 
    

دسته ها :
آسان ترین راه آشنایی ، یک سلام است ، ولی گرم و صمیمی .
-       آسان ترین راه قدردانی ، یک تشکر ساده است ، ولی خالص و صمیمانه .
-       آسان ترین راه عذر خواهی ، عدم تکرار اشتباه قبلی است .
-       آسان ترین راه ابراز عشق ، به زبان آوردن آن است .
-       آسان ترین راه رسیدن به هدف ، خط مستقیم است .
-       آسان ترین راه پول در آوردن ، آن است که همواره در کارت رعایت انصاف را بکنی .
-       آسان ترین راه احترام ، اجتناب از گزافه گویی و گنده گویی است .
-       آسان ترین راه جلب محبت ، آن است که تو نیز متقابلا عشق بورزی و محبت کنی .
-       آسان ترین راه مبارزه با مشکلات ، روبرو شدن با آنهاست نه فرار .
-       آسان ترین راه رسیدن به آرامش ، آن است که سالم و بی غل و غش زندگی کنی .
-       آسان ترین دوستی ، همیشه بهترین دوستی نیست . این را به خاطر بسپار .
-       آسان ترین بحث ، بحث در باره چیزهای خوب و امیدوار کننده است .
-       آسان ترین برد ، آن است که خود را از پیش بازنده ندانی .
-       آسان ترین راه خوب زیستن ، ساده زیستن است .
-       آسان ترین راه دوری از گناه ، آن است که همیشه بدانی چیزی به نام وجدان داری .
-       آسان ترین و در عین حال با ارزش ترین عشق ، بی ریا ترین آن است .
-       آسان ترین راه بودن ، آن است که حس بودن همیشه در وجودت شعله ور باشد .
-       آسان ترین راه راحت بودن ، آن است که خودت را همانطور که هستی بپذیری و در همه حال خودت باشی .
 
و بالاخره
 
-       آسان ترین راه خوشبخت زیستن ، آن است که همان طور که برا خودت ارزش قایلی ، برای دیگران نیز ارزش قایل شوی بدون توجه به موقعیت طرف مقابل .
 
حالا کمی مکث کنید و ببینید که
به همین راحتی می توانید آسان و ساده
روزگار را به خوشی سپری کنید
دسته ها :
X